Przyjdź na najbliższą edycję!


Lubisz oglądać filmy i chcesz zobaczyć, jak osoby niepełnosprawne radzą sobie z trudną sztuką filmową, z czym się zmagają i co mają do przekazania? Odwiedź Nowe Kino Pałacowe w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie odbywa się FFnC. Udział jest bezpłatny, a najbliższa edycja festiwalu odbędzie się już 10 maja 2019 roku.

Zapisz się na wydarzenie

Dlaczego warto?


Tak, jak instrument potrzebuje osoby, która na nim zagra, tak festiwal nie może istnieć bez widzów, którzy obejrzą przygotowane przez Twórców filmy. Ten festiwal przygotowany jest z myślą o Tobie i masz jedno zadanie – dobrze się z nami bawić!

Poznaj herosów

Nasi bohaterowie to herosi codzienności. Zobacz, co wyrażają poprzez stworzone przez siebie filmy.

Spójrz inaczej

Spójrz na niepełnosprawnych nie poprzez pryzmat zmagań z codziennością, ale przez ich zmagania artystyczne.

Spotkaj autentyczność

Na festiwalu poznasz prawdziwe i zwyczajne potrzeby osób z niepełnosprawnością oraz ich pasje.

Obejrzyj filmy

Po to przyszedłeś, prawda? Zobacz przygotowane filmy i porozmawiaj z innymi o tym, co w nich zobaczyłeś.

Jakie filmy wyświetlamy?


Zaskocz się nie tylko różnorodnością gatunków, ale również wielobarwnością i uniwersalnością tematów. Nasi Twórcy wybierają własny sposób wyrazu (teledysk, animacja, dokument, film fabularny) i mówią w nich o przyjaźni, miłości, marzeniach i pasji. Zobacz, co stworzyli!

Zobacz galerię

Chcesz pomóc?


Festiwal Filmów nieCodziennych to efekt zaangażowania ludzi, instytucji oraz firm, którzy ofiarowali swoje umiejętności i czas. Pomogli zrealizować nasz pomysł udostępniając salę kinową, wspierając nas technicznie oraz merytorycznie i fundując nagrody. Niezależnie od tego, co możesz zaoferować, Ty także możesz pomóc! Przejdź dalej i sprawdź, co możesz zrobić.

Chcę pomóc